Zillertal Arena

Největší výškový rozdíl mezi spodní a horní stanicí lanovek v lyžařském areálu Zillertal Arena činí 1.920 metrů. Nejvyšší bod tohoto lyžařského areálu se pak nalézá v nadmořské výšce 2.500 metrů. Lyžařská sezóna tady obvykle trvá více než 134 dní a to od začátku listopadu až do poloviny dubna. Se svými více jak 140 kilometry prvotřídních sjezdovek se Zillertal Arena řadí mezi 15 nejlepších lyžařských středisek v Rakousku.

4 lyžařské vrcholky Zillertal Areny se svými obcemi Zell am Ziller, Gerlos, Königsleiten Wald a Krimml / Hochkrimml zasahují z tyrolského Zillertalu až k salcburském Pinzgau. Jak již bylo řečeno, lyžaři a snowboardisté se mohou těšit na více jak 140 kilometrů sjezdovek ve dvou spolkových zemích. O dopravu se tady stará přes 50 lyžařských lanovek a vleků. Ať už patříte mezi úplné začátečníky nebo už jste ambiciózní a vyježděný sjezdař, každý si tu najde sjezdovku, která bude plně vyhovovat právě jeho požadavkům na skvělé lyžování. Téměř 100% spolehlivost sněhu a lyžování od 580 do 2.500 metrů nad mořem zaručuje perfektní zimní dovolenou jak pro jednotlivce, tak i celou rodinu.

Oblast Zillertal Arena je velkorysá i z pohledu začátečníků a také těch nejmenších lyžařů. I na ně tady čeká několik dětských vleků, koutek pro nejmenší a oblíbený funpark Märchenwiese. Kromě toho se zde nalézá i 7 kilometrů dlouhá přírodní sáňkařská dráha v Hainzenbergu. Zillertal Arena láká dokonce i freestyle lyžaře a snowboardisty, neboť právě jim se tu nabízí jedinečný Snowpar Gerlos. Jde o moderní areál plný atrakcí, v němž se dají praktikovat nejrůznější triky a kousky na překážkách.

Sjezdová trať Höhen Fresser je nejen v Zell am Ziller, ale dokonce v celém Rakousku nejdelší sjezdovkou. Lze si tady vyzkoušet i sáňkařský závod dvou až čtyř závodníků na jedné trase. Kromě toho nabízí oblast Königsleiten sjezdovku, vedoucí prakticky až do centra obce. Z ní je zaručen nádherný panoramatický výhled nejen na samotné údolí Zillertal, ale i na nedaleké Pinzgauerské Alpy. Novinkou je tady SkiMovie sjezd, na kterém si lze nechat natočit své lyžařské schopnosti a dovednosti na svahu a dole u pokladny si lze vyzvednou svůj osobní snímek. Oblíbená dráha, dlouhá 1.450 metrů, vede přes nejrůznější terénní vlny, prudké zatáčky a skoky až do údolí Kreisel.

Pro milovníky přírody je krajina v regionu Zillertal Arena obzvláště populární a oblíbená. A rozhodně nemusí jít jen o sjezdaře či běžce na lyžích. Kouzlo zimy v překrásné bílé krajině mohou objevovat i turisté při pěších procházkách. Ti se mohou těšit kupříkladu na zimní romantické procházky, objevování zamrzlých vodopádů, romantické projížďky v kočáře taženém koňmi, bruslení na přírodních kluzištích, curling, v krytých halách tenis, squash a mnoho dalších alternativ. S přicházející nocí se pak lze vypravit na párty do vesniček v údolí.

Hospůdky a horské restaurace s vynikající kuchyní zvou na steaky, připravované na ohni, vegetariánské pokrmy, ale i kulinářské speciality regionální kuchyně. Ve stejných restauracích lze též ochutnat i výtečná vína v kombinaci s tyrolskými lahůdkami v příjemném prostředí.