Hochfügen

Výškový rozdíl mezi dolní a horní stanicí stanicí lanovek v oblasti Hochfügen je 1.000 metrů. Nejvyšší bod lyžařského areálu leží v nadmořské výšce 2.500 metrů. Údolní městečko Hochfügen a jeho ubytovací kapacity byly vybudovány speciálně jako lyžařské středisko. Není se tak co divit, že leží těch nejpohádkovějších sjezdů, které se v této části údolí Zillertal nacházejí. Vítanou skutečností je pak to, že se všechny setkávají prakticky uprostřed městečka. Velkou výhodou ubytování v oblasti Hochfügenu je také fakt, že byl v pro sezónu 2004 / 2005 propojen se sousedním lyžařským areálem Hochzillertal. Tím se před lyžaři, ubytovanými v Hochfügenu, otevírá nepřeberné množství sjezdovek.

Začátečníci se tady nemusejí obávat žádných dlouhých sjezdů. Na mírných svazích na vrcholu Onkeljoch na ně čekají hned čtyři cvičné terény. Na nich mohou v klidu a v pohodě trénovat a zdokonalovat si své lyžařské schopnosti. Celkem čtyři lyžařské školy se postarají jak o malé, tak i velké lyžaře a snowboardisty, kteří stojí na svých lyžích či prknech poprvé. Zatímco začátečníci budou trénovat v Zwergerl Clubu, zkušenější lyžaři by neměli otálet a určitě by se měli vydat 8-místnou gondolou na slunné svahy Pfaffenbühel. Zdejší terény plně uspokojí i náročné sjezdaře a zkušenější lyžaři tady určitě budou mít z čeho vybírat.

Díky moderní lanovce Hochfügen 2000 se lze dostat až na samý vrchol. Odtud vede také sedačková lanovka na úžasně plochý a vždy perfektně upravený svah. Na vrcholku hory Pfaffenbühel si pak mohou sjezdaři vybrat hned z několika lyžařských tras, kterými se mohou vydat zpět do údolí. Vedou odtud jak červené, tak i černé sjezdovky. Je ale třeba myslet na fakt, že čím je sjezdová trať přímější, tím je také strmější. Dalšími lanovkami jsou pak Zillertal a Holzalm, které vedou též k ne zcela jednoduchým sjezdům. Lyžaři a boardeři, kteří by si chtěli zařádit ve snowparku, se musí vydat přes houpačku do Hochzillertalu, kde na ně čeká zdejší Better park.

Údolí Zillertal je pro vyznavače freeridingu doslova rájem. Areál je dobře vybaven a s vynikající infrastrukturou, která je nesrovnatelná s okolními středisky. Téměř na jedom místě se tak nachází vše potřebné pro freeridery. Ať už jde o informace, nabídky kurzů či různé obchody, vše se nachází u údolní stanice 8-místné lanovky. Na kontrolních stanovištích se pak nachází topografické mapy a seznamy možných rizik, které mají minimalizovat nebezpečnosti hrozící na svazích. Pro nováčky mezi freeridery se nabízí oblast Holzalmbahn s mírným sklonem, kde na ně dohlíží i odborné vedení. Hochfügen si udělal jméno i mezi profesionálními freeridery a pravidelně se tady koná pohár Freeride World Tour. Ten pravidelně láká na svahy Pfaffenbühel a Marchkopf mnoho špičkových profesionálů.

Celkem přes 13 občerstvení v oblasti Hochfügenu zve k posezení, opalování se na terasách a skvělou kuchyni. Ten, kdo má rád jízdu na saních, by se určitě měl vypravit na zdejší sáňkařskou dráhu, kde si užije plno legrace. A ti, kteří si chtějí odpočinout po celodenním lyžování, mohou navštívit zdejší lázeňský komplex Zillertal. Zatímco dospělí si mohou vychutnávat saunu nebo lázně, děti se odreagují v bazénu s vlnobitím.